Novinka - Z Y-Games 2017 vezeme 4. místo

Z Y-Games 2017 vezeme 4. místo

Z Y-Games 2017 vezeme 4. místo

napsal Michal Hrdlička - 25.04.2017

První LAN akce po rebornu je za námi a já mohu konstatovat, že úspěšně. Před turnajem byl plán TOP 8, což se povedlo ještě i vylepšit a dostat se do souboje o 3. místo, to nám bohužel uteklo jak s eSubou, tak i s Universe a obsadili jsme nepopulární 4. místo.

 

Skupina

V prvním kole byl našim soupeřem celek  iNsight a hned jsme měli problém, protože dva naši hráči dostali hlad a rozhodli se, že si sjedou do KFC. Naštěstí soupeř byl tolerantní, za což jim dodatečně děkujeme a zápas se odehrál výsledkem 16:5 na mapě mirage.

 

 

Ve druhém kole jsme porazili tým RoG.Female, kdy musím pochválit kluky za super přístup, protože holkám nedovolili ani bod. To nakonec pomohlo k postupu z prvního místa o skóre. Ve třetím kole jsme narazili na Bratislavske Cavale, což byl tým, který seděl přímo proti nám. V klasické CS:GO  atmosféře jsme zvítězili 16:3 a přešli k utkání s Majestic Lions, na které jsme si věřili, ale lvy zahráli dobře a tento zoo zápas skončil pro nás šťastnou remízou. Poslední kolo se hrálo proti nejlehčímu soupeři ve skupině Power-Rangers, kde jsme si museli jen pohlídat skóre. Vyhráli jsme 16:2 a postoupili tak z 1. místa do playoff.

 

 Zápas proti Majestic Lions

Playoff

Cíl pro playoff byl jasný, dostat se do BO3 zápasů, kde jsme se cítili vždy lépe. V TOP 32 na nás čekal celek troublemakers, který nás dokázal dotáhnout na 13:13, a už to vypadalo všelijak. Tým se nakonec dokázal vzpamatovat a zvítězit 16:13.

 

 

V TOP 16 jsme narazili na výborně hrající tým Invactus, ale věřili jsme si na ně a hlavně se hrála naše oblíbená mapa train. Hráli jsme tak v komfortní zóně a postoupili do TOP 8 výsledkem 16:8.

 

 

Poslední zápas sobotní části turnaje byl už jen BO3 duel proti týmu eEriness. Kluci se skvěle namotivovali a především díky skvělému picku map právě proti tomuto týmu a díky výbornému čtení hry našeho IGL jsme zvítězili 2:0 a posunuli se do semifinále winners bracketu. Zároveň to byl zápas s nejlepší atmosférou, protože jsme v místnosti zůstali už jen my a eEriness. Vzájemná rivalita a napětí bylo cítit v každém kole.

 

 

 

 

 

Druhý den nás čekala eSuba a mohli jsme jen překvapit, zároveň jsme měli splněno, takže jsme mohli hrát uvolněně. Také jsme hráli, ale jen do poslední mapy, kdy jsme ucítili šanci na to, že by to šlo. eSuba si pohlídala první mapu mirage, kde nás hladce přejela 16:6, to jsme jim ovšem vrátili na trainu 16:9, rozhodovala tak mapa overpass, kde jsme nedokázali za stavu 15:13 ukončit zápas a eSuba ukázala vyzrálost a zkušenost a nakonec nás porazila v prodloužení 19:17.

 

 Mapa train proti eSubě

Po zápase se dostavily pocity zklamání, ale bylo třeba to rychle hodit za hlavu a jít hrát losers bracket. Naštěstí už i kluci mají něco za sebou a dokázali se tak plně soustředit na zápas proti Overwalk, ve kterém jsme vedli na mapě mirage za T stranu 12:3, soupeř nás opět dokázal dotáhnout na 13:13, ale tým opět ukázal charakter a s výsledkem 16:13 postoupil do souboje o 3. místo.

 

 

Souboj proti Universe byl od začátku ve prospěch soupeře. Nedokázali jsme se dostat do zápasu za CT stranu a to se bohužel podepsalo na celém zápase. Nutno dodat, že za 4 kola jsme měli na svém kontě pouze jeden frag. Universe nás překvapili skvělým aimem a také taktikou za T stranu, se kterou jsme se nemohli dlouho srovnat. Prohráváme 16:13 a končíme tak na 4. místě, což nám zajistilo 300 MČR bodů.

 

 

Závěrem bych chtěl poděkovat CS:GO týmu za skvělou reprezentaci a přístup. Organizátorům akce za bezproblémový chod a super zážitek, partnerům Tiger Energy drink CZ/SK, Re-Load a Topgaming za podporu, fanouškům na streamu i v hale za hype a energii, soupeřům za skvělé zápasy. Akci hodnotíme jen a jen pozitivně ať už po stránce herní, tak i po stránce zázemí.

 

Fotogalerie

eBot