Novinka - Týdenní přehled #39

Týdenní přehled #39

Týdenní přehled #39

napsal Michal Hrdlička - 04.05.2016

League of Legends

 

Našemu LoL týmu se tento týden povedl i první online úspěch, když vítězí v turnaji s názvem LoL HP Gaming Challenge Finals CZSK a odnáší si 4000 Kč, věcné ceny od společnosti Alza.cz a Razer a 5x RP v hodnotě 400 Kč. Tým má rozehrané Go4LoL měsíční finále, kde v semifinále podlehl týmu Nowe rozdanie 0:2. Budeme tak hrát o 3. místo a 200 Eur s Bulharským týmem Horizon Reapers.

 

 

Counter-Strike: Global Offensive

 

Minulý týden jsme slíbili článek o nové CS:GO sekci. Ten měl být v pátek, ovšem jak to tak bývá, v Esportu se vše rychle mění. Situace se měla tak, že teCkoO, který odešel do jiného týmu, nám nechal slot v RoG Masters. My jsme tedy spíše chtěli počkat a vyhlédnout si nový tým trošku opatrněji, ale kvůli tomu slotu jsme hledali velmi rychle a našli. Když jsme sestavu oznámili Hitpointu, tak jsme zpětně dostali informaci, že budeme hrát baráž se Zero Damage, protože není fér, aby RoG hrál tým, který si to nevybojoval. Po protestech a odvolání se na pravidlo, že slot patři organizaci (To by jsme také mohli protestovat, že FTS má jiný tým, než který se dostal v LoL minulý rok na Asus Finals a že musí hrát kvalifikaci.) jsme souhlasili a BO3 prohráli 0:2. To nás vedlo k rozhodnutí, že už není třeba přijímat narychlo tým a máme opět spousty času na sledování a testování.  

 

Hearthstone

 

O víkendu se konaly dvě offline akce, na dvou různých místech. V Ostravě, v Black Lotusu se hrála poslední Fujitsu Lan před samotným finálem této ligy. Naši zástupci Honza99 a HawaiSmurf si vedli velmi dobře, ovšem los je v posledním kole swissu svedl dohromady a museli si tak zahrát pouze o jedno místo v TOP 8. Hawaiovi se to povedlo, porazil Honzu a postoupil do TOP 8, kde vypadává hned ve čtvrtfinále. V Liberci se naproti tomu konala offline akce s názvem G4F Challenge, která byla pořádána jako součást oslav 10ti let týmu eEriness. Na turnaj jsme vyslali Mattyho, což se ukázalo správnou volbou, protože si dokráčel pro 3. místo.

 

 

World of Tanks

 

WoT tým si tento týden připsal pouze jedno ocenění, první místo v turnaji s názvem LYNX World of Tanks 3v3 Nightcup #32. Pokles ocenění nemá souvislost s formou, kterou tým má, ovšem Topgaming své turnaje pozastavil, Grunex tento týden také a na CZ/SK ESL už skoro nikdo nejezdí. Jezdíme tak zahraniční turnaje a příští týden už by měl Grunex opět nightcupy pořádat. Novinku však máme, do týmu přibyl nový manažer, který dostal WoT na starost  Jakub „ByeBye“ Egermaier.

 

Vyjádření nového manažera  Jakuba "BeyBey" Egermaiera k příchodu do DTG

Zdravím všechny čtenáře. Ještě než vám napíšu stručné informace o mne a taky o tom, jak jsem se dostal k DTG, tak bych chtěl poděkovat Dark Tigers, že mě vzali pod svá křídla. O Dark Tigers jsem se dozvěděl, když sem bral na topgamingu 2vs2 Rocket League turnaj, kde jsme kontumačně vyhráli. S hráčem sem si povídal o DTG a v tý době mě bavila redaktořina, tak sem chtěl pomoct DTG z hlediska článků. Nakonec mě prijmuli a já se opět začal zajímat o hru World of tanks, kde mě vzali teď jako manažera WoT sekce. Děkuji WoT vedení, že ve mně vkládá takovou důvěru a snad nezklamu. Přeji vám příjemný zbytek dne, ByeBye.

 

Rocket League

 

Tým získal tento týden dvě ocenění. Nejprve si v pondělí odnáší 3. místo v 2v2 na Topgamingu, aby den poté zvítězili v 3v3 na CZ/SK ESL. Je vidět, že tým patří ke špičce CZ/SK scény, ovšem ještě musí hodně makat, aby mohl prorazit i v Evropě. Zahraniční týmy nám dělají problémy. Uvidíme, jak se s tím kluci poperou.