Novinka - Wangl Championship

Wangl Championship

Wangl Championship

napsal Jakub Egermaier - 31.03.2016

O víkendu (26.3.2016 - 27.3.2016) se uskutečnil offline turnaj v League of Legends a Hearthstone, který nese jméno Wangl Championship. Bohužel jsme doposud neměli LoL sekci, tak se přišli ukázat "pouze" tři hráči Hearthstone v dresech Dark Tigers. Hráči Honza99 a Anaro byli pozváni do tohoto turnaje díky svým úspěchům bez toho, aby se museli probojovat přes kvalifikaci. HawaiSmurf díky kvalifikaci dokázal, že se na tento turnaj hodně těšil a postoupil až do LAN akce, kde se svými kolegy hrál o cenné výhry. Ve winners bracketu jsme zas tolik neuspěli. V losers bracketu hráč HawaiSmurf zabojoval a dokázal se dostat až do TOP4, ale hráč Pardub ho zastavil a Hawai tak z turnaje bohužel vypadl. Honza99 vypadl hned na začátku, zatímco Anaro se probojoval do TOP6.

 

Byli jsme je vyslechnout a zde máte vyjádření našeho hráče Honza „Honza99“ Schwarz.
Na turnaj Wangl Championships jsem se dost těšil, lákal mě prizepool, hlavně víkend plný zábavy a správného "canceru" s lidma CZ/SK scény, které moc dobře znám a rozumím si s nimi. Příprava byla intenzivní, trénoval jsem hlavně s Járou Vyskočilem a FrozenDewem z týmu Inside Games, také s Hawaiem od nás. Dost jsem si věřil se svým lineupem, který byl spíše zaměřený na soupeřovy Control balíčky, kterých jsme s Járou očekávali více, kvůli invitům mezi přední CZ/SK hráče. Náhoda je ale blbec a já hned do prvního kola chytl přesně lineup, který jsem vidět nechtěl - aggro lineup, byl jsem si jistý, že uhraju minimálně 1 hru s mým freeze mágem, ale stal se přesný opak - prohrál jsem 3-0 a šel jsem do LB. tam jsem potkal FTS.Pt44ha, který hrál control lineup. Vše šlo tak jak jsem očekával a vyhrál jsem 3-0. Kvůli divnému bracketujsem další kolo hrál opět s Angeliusem, který mě už jednou porazil. Stalo se to samé, prohrál jsem 3-1. Byl jsem hodně zklamaný, protože jsem si dost na turnaj věřil a vypadl jsem tak brzo. Akce jako taková se mi ale dost líbila, ze začátku sice menší delay, ale dále vše probíhalo výborně. Užil jsem si to, určitě se těším na další ročník :). Dále chci poděkovat všem partnerům a fanouškům, kteří nás podporovali.

 

 

Také jsme vyslechnuli našeho hráče Stanislav “Anaro“ Jirák, který za naše dresy hraje už delší dobu.
Ahoj, myslím, že se akce velice povedla. Organizace byla velmi dobrá, popravdě jsem nečekal, že vše bude ok co se týče organizačních věcí. Hráči byli přátelští a na akci panovala celkově pohodová atmosféra. Co se týče mých her, jsem spokojený s tím, jak jsem hrál. Dosáhl jsem na TOP6, pak jsem prohrál proti Swisskingovi, který měl proti mě velmi dobrý line-up a shodil mě do lower bracketu. Další match proti Pardubovi si myslím, že jsem byl v dobré pozici já, bohužel se mi nepodařilo vyhrát za shamana proti aggro paladinovi ani proti zoo lockovi. Oba tyto matchupy pro mě byly dobré, nicméně nepřálo štěstí a Pardub vyhrál 3-2 a tím mě vyřadil.

 

A taky jsme nezapomněli na hráče Vladimír “HawaiSmurf“ Koutný.
Vše to začalo sobotním ránem, kdy jsme dorazili na akci. Pořadatelé zvolili celkem netradiční prostory a to bylo právě kino. Jelikož to byl první ročník téhle akce, nebylo překvapením, že nepřišel velký počet diváků, i přestože akce byla hypováná všude možně. Z celé organizace Hearthstone turnaje jsem měl smíšené pocity, nejen už kvůli špatně zvolenému formátu double elimination, ale třeba i proto, že byly pro celý turnaj přichystané pouze 4 počítače... (admini v průběhu nakonec poskytli další). Organizace určitě nebyla špatná, ale zároveň nebyla ani nijak zázračná. Doufám, že se organizátoři do dalších ročníků poučí z těch drobných chyb, které teda Hearthstone turnaj provázely. Já si celkem věřil na vítězství, bohužel jsem vypadl již ve 2. kole, kde jsem celkem nešťastně prohrál a tak jsem spadl do losers bracketu. Zde se celkem zadařilo, tudíž jsem se probojoval do top4, která se odehrávala následující den. Zde štěstí, které mě provázelo po celý turnaj opustilo a tak jsem vypadl před samotným koncem, i přesto jsem celkem spokojen s mým celkovým výkonem. Určitě se těším na další ročník!

 

Brackets - Wangl 2016 pavouk

Stránka turnaje - http://wanglchampionship.cz/

Děkujeme našim sponzorům Tiger Energy Drink , Re-Load , Topgaming za podporu.