Novinka - Týdenní přehled #26

Týdenní přehled #26

Týdenní přehled #26

napsal Michal Hrdlička - 03.02.2016

League of Legends

 

Minulou středa začala dlouhodobá soutěž Playzone Liga I, kde se odehraje vždy jedno kolo týdně, a všechny zápasy budou na streamu, vše poté vyvrcholí offline akcí. V prvním kole jsme se potkali tým Majestic Lions a s přehledem zvítězili. V pátek jsme vyrazili na Lan turnaj PragoFFest a cílem bylo zvítězit. První den jsme obsadili 2. místo ve skupině a narazili tak na Fraternitas v semifinále. Měli jsme výhodu lepšího pořadí a vedli tak v BO3 1:0. FTS srovnali pěknou hrou na 1:1. Ve třetí rozhodující hře náš coach psal hráčům do chatu a byl s nimi na Teamspeaku. Hru jsme vyhráli, ovšem po ní následovala kontumace. Do zápasu o 3. místo jsme se rozhodli nenastoupit, protože jsme absolutně nesouhlasili s trestem. Takže PragoFFest končí pro náš LoL tým 4. místem. K incidentu jsme se vyjádřili na své Fan page otevřenou žádostí o vyjádření Playzone, ovšem odpověď jsme nedostali. Žádná odpověď také odpověď, my svojí představu máme. Tímto chceme hodit celý incident za hlavu a jít dále. Je spousta dalších výzev v tomto roce, na které je třeba se připravit a věnovat jim pozornost.

 

 Botlinka DTG na PragoFFestu

 

Counter-Strike: Global Offensive

 

Jak jistě víte, tým se nedávno ocitl ve čtyřech, po té co Bombardian odešel do Infected Gaming. Týden ve znamení zkoušení hráčů nakonec končí úspěšně a my vám zítra představíme nový přírůstek do CS:GO sekce. Ve čtvrtek se jako obvykle konal turnaj Tiger Masters #9, kde vypadáváme ve čtvrtfinále a připisujeme si 5 bodů. Kromě Y-Games, je pro nás zatím jedinou možností, jak získat MČR body One Night Stand Cups, konané na rozdíl od LoLka pouze jednou za 14 dnů. V sobotu při prvním z nich tým zabojoval a obsadil 4. místo, což je 35 MČR bodů. Tým je velmi aktivní i ve 4 hráčích a průběžně vede Clanbase na Playzone, která je vstupní branou do baráže o Playzone ligu II.

 

CS:GO tým vede Clanbase 

 

Hearthstone

 

Největší událostí tohoto týdne byla bezpochyby Fujitsu Lan #3, která se konala tentokráte v Ostravě. V herně Black Lotus se sešli čtyři Tygříci aby bojovali o body do ligy. A povedlo se, Power končí na 3. místě a odnáší si věcné ceny a 30 bodů do Ligy. Na 11. místě skončil Marvelious, na 13. místě pak Alandus a 16. byl Honza, který si spravil chuť den na to, kdy vyhrál Online Fujitsu Ligu #52, za to si připisuje 25 bodů a odměnu 350 Kč. Honza září dál a v pondělním turnaji na Strivewire končí na 3. místě, což mu přineslo 5 Eur a bod do World championship.

 

 Power přebírá cenu za 3. místo na Fujitsu Lan #3

 

World of Tanks

 

WoT sekce získala minulý týden, na jejich poměry, pouze jedno ocenění. Když obsadila 2. místo v 7v7 na CZ/SK ESL. To ovšem byla daň za postup do Wargaming.net League Europe Silver Series, což je druhá nejvyšší Evropská liga na ESL. Tým bude nyní spíše trénovat a samozřejmě střetnutí v této lize budou mít přednost.

 

 Tabulka Silver ligy

 

Fifa 16

 

Ano, Schulzinho žije. I když je v maturitním ročníku, tak pořád nezapomíná hrát Fifu. Mohl to předvést na turnaji v německém Erfurtu, kam vyrazil i s dalšími 5ti Čechy. Schulzi ovládl suverénně skupinu a postoupil do Top 64, kde si mohl „zatočit prstíkem“** celkem 5x, vítězí totiž 5:1 a postupuje do 32, kde bohužel vypadl po těsném zápase 1:2 s hráčem, který nakonec obsadil 3. místo. Ač je Německo špička ve Fifě, tak Češi dokázali, že jim mohou konkurovat. Valvi totiž obsadil po penaltovém rozstřelu 2. místo. Gratulujeme!

** Schulziho pověstné gesto oslavy vstřeleného gólu.