Novinka - Vlčák před Unizou - “Horší jak top3 je zklamání”

Vlčák před Unizou - “Horší jak top3 je zklamání”

Vlčák před Unizou - “Horší jak top3 je zklamání”

napsal Michal Hrdlička - 21.03.2019

Ahoj Michale, tento víkend vyrážíš do Žiliny jako osamocený vlk, je nějaký rozdíl mezi tím jet na turnaj sám nebo s týmem?

Čau Hurvajs. Rozdíl to určitě je, vždycky když se jede ve více lidech na takovou akci, tak je větší zábava, jak během turnaje, tak i mimo něj. Zároveň spolupracujeme během turnaje a povzbuzujeme se. Na druhou stranu já mám rád, když jsem občas sám a můžu mít svůj vlastní klid. Takže to tolik nevnímám.

 

Máš rád svůj klid, znamená to, že je pro tebe lepší hrát z pohodlí domova než na lance?

To zase ne. Na lance je větší zábava, potkám lidi, se kterýma bych si obvykle maximálně psal. A hlavně to má pro mě i herní výhody, jednak to, že se více snažím, soustředím a taky to, že vím proti komu stojím, jelikož vnímám, že online turnaje lidi často nehrajou sami za sebe a běžně se děje, že hrajou s někým na komunikačním kanále, což jsem si všiml i teď na posledním měsíčním finále, kdy týmoví hráči spectili druhého, čímž nechci říct, že zrovna toho hráče, a že zároveň radili, ale dost o tom pochybuji. Samozřejmě zakázané to není a je to těžko dokazatelný. Já sám jsem bohužel v dřívější době taky takhle pár zápasů odehrál a vím, že to je velká výhoda.

 

Nelze než souhlasit, nakonec na lance se vždy ukáže kvalita. Ty jsi loni ovládl Mistrovství Slovenska i For Games, cítíš se před Unizou jako favorit?

Na každý turnaj si věřím a pokud nebudu top3 na Unize, tak to bude pro mě zklamání, ale jako favorit se necítím nikdy. Hearthstone je podle mě nejméně vybalancovaný za poslední dobu a šance jsou velice vyrovnané a často rozhodují jen malé chyby, buď v deckbuildingu, nebo ve hře... a někdy rozhodne i štěstí.

 

 

Ty jsi považován za jednoho z nejlepších deckbuilderů u nás, jak tedy nahlížís na nový formát od blizzardu?

Nejlepší je asi silný slovo, ale mezi ty lepší se asi řadím. Za mě je to dobrej marketingovej tah od blizzardu, kdy si hráči určitě koupili hodně packů, aby mohli hrát na Americe či Asii a zvýšili tak své šance na postup do Vegas, nicméně formát mi přijde jako nejhorší ze všech. Jednak podle mě nezvládli hunter deck, který má jak v LHS , tak i ve formátu specialist obrovskou dominanci, tak i v tom, že 5 karet je málo. Preferoval bych více karet nebo možnost banu.

 

Ani pro oko diváka to nebude moc zábavné. Nicméně na Uniza Masters se hraje Conquest, který ti vyhovuje. Jak ses připravoval, zvolil jsi obvyklou přípravu s Powerem, která ti přinesla zmiňovaný double?

To je pravda, jsem za tuhle změnu docela rád, i pro diváky to bude lepší, hunter nebude tolik výrazný v tomto formátu. Nepřipravoval jsem se s nikým. Mám nahráno hodně a čerpal jsem hlavně ze svých zkušeností z minulých zápasů, decklisty už mám hotový a jsem s tim hodně spokojenej.

 

Ok, děkuji Ti za rozhovor a přeji hodně štěstí do turnaje. O Tobě je známo, že z lanek nevozíš jen skvělá umístění, ale i pokuty, tak na závěr rozhovoru prozraď, na kolik to vidíš z Unizy?

No jestli mě zas za něco chytí, tak to nebude tak mírný jako minule, jelikož to policajtům Valdaboy z eSuby vysvětlil větou "Vlčíš nás jenom veze z Dreamhacku a zabloudili jsme"