Novinka - Luboš “Tusi” Tusjak přestupuje do Gravity

Luboš “Tusi” Tusjak přestupuje do Gravity

Luboš “Tusi” Tusjak přestupuje do Gravity

napsal Michal Hrdlička - 30.10.2018

Jako nepříliš známého hráče, si Tusiho přivedl kapitán týmu Tomáš “Tomkeejs” Tomka do sestavy, které měla odehrát pouze kvalifikaci na V4 Future Sports Festival. Ovšem týmu se povedlo kvalifikovat na offline finále. Díky tomu měli hráči šanci to spolu zkusit a popř. pokračovat celou sezónu. Na V4 nezahráli špatně a nastala pouze jedna změna, kdy tým opustil Lukáš “Capsen” Koláčný a přišel ostřílený sniper Dominik “NIO” Maxian. Od té doby sestava fungovala skvěle, hráli se pracci, trénovalo se a také se vítězilo. Povedlo se nám zvítězit v Hitpoint Masters #8, obsadit 3. místo na Quietus Day, postoupit do Esea Advanced Ligy a také vyhrát na zahraniční scéně, na Supreme Masters ve Švýcarsku.

 

 

Ovšem online sezóna na CZ/SK se nám vůbec nepovedla, nepostoupili jsme ani do jedné Cool ligy, nezvládli kvalifikaci na For Games, ani na MČR. Po Last Call na MČR měl šanci kdokoliv odejít, pokud by sám chtěl a my jsme věděli, že Tusi zvažuje nabídku do Gravity. Víme také, že hrát po boku Kaparza a na MČR, kde bude poprvé, je pro něj sen. Přesto jsme věřili, že zůstane a bude sdílet týmovou náladu, která byla a je bojovná před novou sezónou. Nepovedlo se a po jednáních s Gravity Tusi přestupuje. Detaily přestupu nebudeme zveřejňovat, ale jednalo se o profesionální přístup obou stran. Děkujeme Tusimu za vše, co pro nás udělal a přejeme, ať svůj talent dál rozvíjí, a ať se mu daří v novém týmu.

 

Naše sestava je tedy ve 4 a s hledáním “pátého” počkáme po MČR. Esea League s námi odehraje Hubert “Cannie” Ludwig, kterému děkujeme za rychlou pomoc.

 

Sestava:

 

Tomáš "Tomkeejs" Tomka

Ondřej "EYO" Šťastný

Sebastián "beastik" Daňo

Dominik "NIO" Maxian

Hubert "Cannie" Ludwig

 

Martin "z3nz3j" Tóth

 

Vyjádření majitele týmu Michala Hrdličky

Vypozoroval jsem, že týmy v CS:GO mají určitou křivku (a to nejen u nás - pro informaci, tohle se děje na všech scénách, krom TOPky), kdy se v nově složené sestavě vítězí, po určité době ovšem přichází horší období a výsledky jdou neuvěřitelně dolů. Tohle si myslím, že je bod, kde se rozhoduje o tom, jestli tým spolu vydrží, období překoná a nebo se rozpadne. Věřil jsem, že náš tým to překoná, protože v něm jsou osobnosti, vždyť beastík odmítl nabídku eXtatus v původní sestavě, odmítl i super tým, který se tu skládal s Canniem. Nic mu nebránilo v přestupu a bylo to také v nepovedeném období. Jsem mírně zklamaný, že se sestavu nepovedlo udržet, zároveň Tusi je mladej, průbojnej a nedá se mu nic vyčítat. Tahle změna bude chtít čas, bude bolestná, ale myslím si, že to kluci zvládnou a naopak je to motivuje k lepším výkonům. U mě se nic nemění, mají mojí plnou důvěru.