Novinka - Quietus Day 2018 - souhrn

Quietus Day 2018 - souhrn

Quietus Day 2018 - souhrn

napsal Michal Hrdlička - 02.07.2018

Letošní Quietus Day pro nás začali nepříjemnou situací, kdy se Luboš "Tusi" Tusjak na poslední chvíli nemohl z osobních důvodů na akci dostavit. Tým tak musel sehnat hosta a měl na to pouze 2 hodiny. Nakonec nás zachránit Roman "blade" Pilný, který změnil všechny své plány a přijel do Starého města.

 

 

Mohli se tak začít hrát skupiny, ve kterých se s tím hráči žádného týmu moc nemazali a hrálo se velmi rychle, nakonec vše dopadlo bez překvapení a do playoff postoupili všichni favoriti. Náš tým postoupil ze čtvrté skupiny z 2. místa, když v ní prohrál jeden zápas proti týmu Brute, jenž skupinu vyhráli. Zdálo se že vše s bladem klape, ten hrál celý turnaj nad očekávání a tak jsme mohli jít do playoff s čistou hlavou.

 

 

Do playoff, které se hrálo double elimination, postoupilo 16 týmu. První dvě kola winner bracketu byly BO1 a obě jsme zvládli skvěle. Nejdříve jsme si poradili s GARMEZ eSports 16:2 a poté jsme dokázali porazit i nepříjemný tým Pyctophobie 16:12. Hned první BO3 duel nám ovšem nevyšel a my se tak po prohře nad Trust.Universe propadáme do lower bracketu. Sobota pro nás tedy končí a my se můžeme jít vyspat a nabrat energii do dalšího dne.

 

 

V neděli časně ráno už sedíme za svými stroji a rozehráváme lower bracket s týmem Brute, kteří nás porazili ve skupině. Ovšem v playoff jim to vracíme stejnou měrou a vítězíme 16:7. V souboji o jisté 3. místo nás čeká opět rematch, tentokráte s týmem Pyctophobia. V napínavém souboji nakonec vítězíme 16:14 a postupujeme do finále lower bracketu. Tak nás čeká eSuba a ta nám nedala již šanci se pořádně dostat do zápasu a poráží nás 16:5.

 

 

Quietus Day 2018 tak pro nás končí 3. místem, za které bereme 200 MČR bodů a cca 8.000 Kč. Výsledek hodnotíme jako úspěch, vzhledem k situaci s hostem. Velmi pozitivní byly především individuální výkony Dominika "NIO" Maxiana, které byli konstantní po celý turnaj. Děkujeme Romanu "blade" Pilnému za hostování a vám fanouškům za podporu.