Novinka - Rozhovor s Coachem před Hitpoint Legends

Rozhovor s Coachem před Hitpoint Legends

Rozhovor s Coachem před Hitpoint Legends

napsal Vojtěch Pres - 28.03.2018

Ahoj, jak ses cítil, když hráči pod tvým vedením dokázali postoupit do Svitav?

Byl jsem rád a byl jsem pyšný, protože jsem věděl, že i já jsem byl velkou součástí toho, proč DTG postoupili, i když nejsem hráč. Tyto emoce ovšem nebyly příliš silné a rychle pominuly, neboť jsem postup čekal a nemyslím si, že náš výkon byl na tolik dobrý abychom ho slavili.

 

 

Poprvé je akce od Hitpointu tohoto formátu podporována samotnými vydavateli hry, myslíš, že je to přínosem pro akci, i pro fanoušky?

Je to přínos pro hráče, protože konečně má hraní v ČR váhu pro budoucí kariéru. Tedy když někdo řekne, že hrál nebo hraje v CZ/SK ERL, tak mu to může pomoct dostat se někam dál. Jiných změn jsem si nevšiml, proto bych řekl, že pro fanoušky to moc přínos nemá.

 

 

Dochází tedy i ke změně formátu a semifinále i finále se hraje systémem BO5, bude vám tento formát více svědčit?

Nevím jestli nám bude více svědčit BO5, ale já jsem za něj určitě rád. Přijde mi výsměch mít play-off hry a především finále pouze BO3, když vezmu v potaz ještě to, že i skupiny byli BO3 tak vidím BO5 jako nutnost. Myslím si, že BO5 je i pro diváky zajímavější.

 

 

 Michal Adamička napravo.

 

Jak se s klukama na akci připravujete? Máte nachystano i něco speciálního?

Hrajeme CZ/SK turnaje jako obvykle, bavíme se o strategii a podobně. Zároveň se snažíme sehnat scrimy, což se nám bohužel moc nedařilo. Naštěstí ale den před Finals budeme mít bootcamp v Praze , kde to snad doženeme. A nějaké speciální picky máme připraveny, ale uvidíme jestli je vůbec použijeme.

 

 

Sledoval si jednoho z vašich soupeřů v lize, tým eSuba, na V4? Co jsi říkal na jejich výkony a triumf?

Moc jsem V4 nesledoval. Jejich triumf jsem čekal. I když se Esubě povedlo vyhrát nemyslím si, že jejich výkon byl úplně bezchybný a trochu se tak bojím, jak jim to půjde v European cupu, Finals by ale měli stále zvládnout bez problému. 

 

Vy se na Hitpoint LEGENDs střetnete s týmem eXtatus, věří si kluci, že by i přes online porážku, mohli zaznamenat úspěch?

Extatus jsou určitě favoriti a toho jsme si vědomi. Nemyslím si ale, že oproti Esubě by jsme proti nim neměli šanci. A jelikož jsme proti EXT hráli na začátku ligy, hráli jsme o poznání hůře než hrajeme teď.  Proto do zápasu jdeme s optimismem.