Novinka - Ohlédnutí za V4 Future Sports Festivalem

Ohlédnutí za V4 Future Sports Festivalem

Ohlédnutí za V4 Future Sports Festivalem

napsal Vojtěch Pres - 27.03.2018

Pojďme se vrátit na úplný začátek, kde se nám podařilo společně s celkem eXtatus proklouznout složitými kvalifikačními boji až do samotného finále, které znamenalo postup na V4 Future Sports Festival. Nadšení vystřídala tvrdá práce, ve které se hráči snažili zapracovat na svém herním projevu před největším turnajem jejich dosavadních kariér.

 

 

Do Maďarska jsme cestovali již v úterý. Tomkeejs, Capsen a Tusi letěli z Letiště Václava Havla, zbytek výpravy čekala cesta připraveným autobusem. Následně jsme na místě konání neskrývali nadšení a radost nad hotelem, který nám byl připraven a měli jsme zde vše, včetně možnosti tréninku následující dny. Během středy a čtvrtku nás čekaly mediální povinnosti a příprava v samotné aréně, která byla úžasná.

 

 

V pátek jsme šli na věc, na úvod jsme se střetli s týmem HellRaisers, který byl pasován do role druhého postupující z naší skupiny. Naši kluci se přesto nemají za co stydět, nebo předvedli výkony nad očekávání, který vyvrcholil ziskem bodu za druhou mapu (škoda, že jsme si nedoklepli na výhru :/).

 

 

Důležité bylo, že jsme si stále udržovali optimistickou náladu i před těžkým duelem s FaZe, ale přiznejme si, kdo by se na takovou konfrontaci netěšil. Podle prvotních předpokladů jsme duel nezvládli, ale získali jsme neuvěřitelné množství zkušeností, které jak věříme, zužitkujeme na domácí scéně. Bylo tak jasné, že se s turnajem rozloučíme v zápase proti klukům z Game Agents. Na první mapě jsme soupeře trápili až dokonce, bohužel zde nám body utekly o vlásek a my prohrály v poměru 13:16. Druhá mapa šla pro našeho soupeře až příliš hladce a my tak kapitulovali v tomto zápase.

 

 

Mohlo by se zdát, že jde o neúspěch, neboť jsme skončili na 7.-8. místě, opak je ale pravdou, dokázali jsme se kvalifikovat přes spoustu kvalitních týmů, zažili jsme jeden z nejlepších týdnů v historii naší organizace a věříme, že nabyté zkušenosti využijeme již v blízkém horizontu na tuzemské scéně. Pro kluky to byl neuvěřitelný zážitek, zahrát si na takové stage, před tolika diváky, proti kvalitním evropským celkům a zároveň doufáme, že to bude motivace v jejich práci za úspěchy!