Novinka - Ohlédnutí za rokem 2017

Ohlédnutí za rokem 2017

Ohlédnutí za rokem 2017

napsal Michal Hrdlička - 30.12.2017

Counter-Strike: Global Offensive

 

Reborn jsme odstartovali s velmi nadějnou CS:GO sekcí pod vedením Petra „wEAMO“ Raucha a podařilo se nám úspěšně vkročit do online i offline turnajů. Tým obsadil 3. místo na Tiger Masters LAN a 4. místo na Y-Games 2017. V sestavě poté docházelo k mnoha změnám i ke zhoršení výkonů, proto jsme se v srpnu s týmem rozloučili.

 

 Y-Games 2017 zleva: Madmax, SHOCK, relia, weAMO, luko

 

Dva dny poté se rozpadla i LoL sekce a my jsme již pomalu uzavírali tento rok, protože jsme neměli jedinou týmovou sekci před Tiger Masters a MČR.  Pak se ovšem naskytla šance, protože CS:GO tým Inside Games odešel a byl volný. Přes zájem dalších třech organizací, se tým domluvil na spolupráci do MČR s námi.

 

 MSR 2017 zleva: tomkeejs, KOZLIK, beastik, EYO, Zyored

 

Právě tento krok byl letos klíčový a zajistil nám úspěšnou sezónu, protože týmu se podařilo zvítězit na MSR 2017 a obsadit dělené 3. místo na Tiger Masters i MČR 2017. Bohužel po neúspěšné kvalifikaci na Hitpoint Masters se tým rozpadá. Nicméně i za tak krátkou dobu se týmu podařilo splnit naše očekávání a díky nim se můžeme posunout v roce 2018 zase o krok dále.

 

Hearthstone 

 

Do Hearthstone sekce se nám podařilo získat zpět Honzu „Honza69“ Schwarze a Vladimíra „HAVAJSMURf“ Koutného, v červnu se do týmu vrátil i manažer Jan „Wynaut“ Filip, který si přivedl dvě posily Nyrfa a Bachiho. V té době jsme začali vyhrávat turnaje o MČR body, ale na offline jsme bohužel formu potvrdit nedokázali. Podařilo se nám ovšem postoupit na všechny finálové turnaje. V říjnu se k nám připojuje Michal „Vlčák77“ Vlk a právě on a HAVAJSMURf se probojovali na Tiger Masters, kde Vlčák končí ve swissu a HAVAJSMURf v TOP8.  Nyrf i přes skvělé výkony končí na MČR před branami čtvrtfinále. S koncem roku přišla nová expanze a HAVAJSMURfovi se podařilo vyhrát první offline turnaj, Granfinále Samsung HS série.

 

 HAVAJSMURf vítězí v Grandfinále Samsung HS série

 

Fifa 18

 

V červnu jsme se s příchodem Lukáše „DiDa“ Černého rozhodli otevřít Fifa sekci a prvním hráčem se stal Richard „MrRici“ Růžička, ke kterému se v srpnu připojila legenda této hry Tomáš „rSp17“ Smrtník a v říjnu Štěpán „RIIJK“ Sobocki. S novým ročníkem Fify se nám podařilo uspět na většině offline turnajů a získat také titul Mistra Slovenska, který si odváží rSp17. Nejprestižnější titul, kterým je MČSR nám ovšem letos uniká. Do nové sezóny jsme se proto rozhodli pro změny, kdy jsme se rozloučili s MrRicim a rSp17. Do týmu naopak přibil Lukáš „T9Laky“ Pour a tato dvojka s RIIJkem bude tvořit naši Fifa sekci i v roce 2018.

 

 rSp17 získává titul Mistr Slovenska.

 

League of Legends

 

V květnu jsme do DTG vzali i League of legends sekci. Týmu se dařili online turnaje a vypadalo to na nadějnou sestavu, která by se mohla šplhat postupně nahoru. Podařilo se jim obsadit i 3. místo na lance v turnaji ESGA Spring league 2017 a týden na to 3. místo v Tiger Masters LAN v Re-Loadu. Po této lance ovšem docházelo v týmu ke sporům, které poté vedli ke zhoršujícím se výkonům a postupnému rozpadu týmu, jež byl dokonán v srpnu. Po této zkušenosti jsme se domluvili, že pro rok 2017 již LoL sekci nabírat nebudeme.

 

 LoL sekce na Tiger Masters v Re-Loadu

 

Rocket League

 

Letos jsme pod svá křídla vzali ještě Rocket League sekci s vidinou účasti v lize na portále Grunex, která nakonec vyšuměla, ale sekci si necháváme, protože v roce 2018 se připravují turnaje na CZ/SK scéně i pro tuto atraktivní hru.