Novinka - Nyrf rozebírá své zápasy na MČR 2017.

Nyrf rozebírá své zápasy na MČR 2017.

Nyrf rozebírá své zápasy na MČR 2017.

napsal Michal Hrdlička - 14.11.2017

MČR pro mě začalo zápasem proti Powerovi, který z mého pohledu byl jeden z kandidátů na prvenství a vzhledem ke spíše teoretické přípravě na turnaj jsem šel do zápasu se smíšenými pocity. Zvítězil jsem v mirroru zoolocků. Poté jsem málem zvítězil se Zoolockem i do Powerova burn mage, ale nakonec jsem prohrál na Medivha a také jsem asi tapoval více než bylo zdrávo a nezachránil mě ani Gul'dan ke kterému jsem se na poslední chvíli dostal. Poté jsem dokázal jeho burn mage i jade druida porazit s highlander priestem, pričemž právě proti jade druidovi mi pomohlo skvělé draw a zápas skončil se skóre 3-1. První zápas o postup mě čekal s Pardubem a k tomuto zápasu se dá říct snad jen to, že Pardubovo draw bylo neskutečný a nemyslím si, že jsem s tím zápasem mohl něco udělat a prohrál jsem 1-3.

 

Opakem ovšem byl 2. postupový zápas opět s Powerem, který porazil v LB Johnypasse. Zápas se odehrával na stage, což byl úžasný zážitek, ale zároveň to do mých rukou vneslo trošku třesu a do mysli nejistotu. Zápas se odvíjel ve stejném duchu jako předtím, zabanovali jsme si roguny a já vyhrál mirror zoolocků, prohrál jsem se zoolockem proti burn mage a šel do 3. hry se svým priestem proti burn mage. Tato hra byla extrémně zajímavá a to díky tomu, že já i Power jsme měli v posledních 4 kartách každý své win condition karty. Já Razu a Anduina, Power Jainu a Medivha. Tento match-up mám nahraný především z minulosti a to jak ze strany mage, tak ze strany priesta. Ačkoliv komentátor hodně vyzvihoval Jainu a její nebezpečné elementály, tak to pro mě byla jedna z posledních starostí, protože Jaina nemá moc možností proti priestovi tyto miniony tvořit. Stále jsem se ovšem bál Medivha, ale věděl jsem, že aby mě Medivh a zároveň Powerův burst mohli ohrozit, tak budou potřebovat pár kol a ten čas se jim krátil právě tím, jak mi ubývaly karty v knihovně. Velmi spekulativní kolo bylo především to, kdy jsem zahrál Glimmeroota. V tu chvíli jsem prožil určitý zásek, kdy jsem nepochopitelně přemýšlel nad pickem, který byl naprosto jasný, ale můj mozek prožil zatmění slunce.

 

 Nyrf pózuje ještě ve starém dresu.

 

Zároveň jsem také promýšlel jak budu hrát tuto partii dál. Samozřejmě jsem správně picknul glyph a v poslední chvíli ho ještě zahrál. Objevili se přede mnou 3 možnosti, Greater Healing Potion, Mind Blast a Devour Mind. Faktem je, že Mind Blast pomáhá hru rychleji ukončit, ale neměl jsem stále Anduina a navíc 2 Mind Blasty v jednom kole s Velenem nezahrajete. Devour Mind mi mohl poskytnout 3 karty a tím i velkou value, burst, jainu či medivha, ale v tu chvíli už jsem po svém záseku s glimmerootem neměl možnost o tomto přemítat a tak jsem Devour Mind instinktivně zavrhl a v poslední sekundě jsem picnul Greater Healing Potion a to z toho důvodu, že tento match-up jsem vždy s magem prohrával na nedostatek burstu a za priesta naopak vyhrával na dostatek healingu, přičemž v té době se ani Mind blast nehrál. Za tím pickem za dané situace si stojím i teď. Věděl jsem, že Power se bude díky již nasazeným 5 armorům dostat z Jainou maximálně na 40 životů a s tím, že oba půjdeme do fatigue a ice block mu bude k ničemu. DMG jsem měl dostatek a nebál jsem se toho, že bych nebyl schopný Powera zabít.

 

 Nyrfova první LAN akce v Jablonci nad Nisou.

 

Nakonec se tak stalo, když jsem měl společně s fatigue dmg 37 dmg v jednom kole a pokud by to Power přežil, tak bych měl na ruce ještě 2 karty včetně healing potionu, které by mi garantovaly celkových 6 dmg další kolo poté. V zápase s priestem proti druidovi se karta obrátila oproti minulému zápasu a naopak dobré draw měl Power a já s priestem nebyl schopný vydržet ten nápor velkých Jade golemů. V posledním zápase nám oběma přišla relativně dobrá ruka, která se později především u mě proměnila v ruku skvělou. Nicméně moje pasivita a zbytečné obehrávání MCT mi prohrála hru. V tu chvíli právě zafungovala i ona nejistota v mysli a já neudělal kalkulaci toho, jaký by MCT měl ve skutečnosti dopad na board a průběh hry, kdyby ukradl mého nejlepšího miniona. To byla ohromná chyba a nakonec mě to celé stálo hru a stálo mě to i postup dále. Byl jsem 3 off, Powerovi to ke konci chodilo skvěle, zatímco moje karty, které mohli ukončit hru nepřišly po dobu asi 3 kol, ale neřekl bych, že to je hlavní důvod neúspěchu. Za ten pokládám právě moji špatně zvolenou taktiku a styl hry.