Novinka - LoL sekce třetí v ESGA lize

LoL sekce třetí v ESGA lize

LoL sekce třetí v ESGA lize

napsal Michal Hrdlička - 20.06.2017

V sobotu jsme se zúčastnili Lan finále ESGA Spring League 2017 v League of Legends, kam se probojovaly čtyři nejlepší celky z online fáze. Liga měla svojí premiéru a hrála se již od 19.5.2017. Novinkou byl i tzv. Swiss formát online fáze, který je aktuálně považován za nejlepší formát v základních fázích nejen v Hearthstone, ale i v CS:GO turnajích.

 

 Jungler Matúš "Panikawow" Kotura - Autor fotografie Maxim Krušina @ ESGA CTO

 

Online část ESGA Spring League 2017 byla rozdělena do dvou fází. První Swiss fáze se zúčastnilo 19 týmů, osm z nich postoupilo do druhé fáze, ze které postoupily čtyři nejlepší celky na LAN finále. Obě dvě online fáze se nám povedly na výbornou a z 2. místa jsme se probojovali na LAN finále, které se hrálo v Praze, v herně Skillzone.

 

 Mid v podání Adama "Random" Grepla - Autor fotografie Maxim Krušina @ ESGA CTO

 

Pro tuto akci jsme si vytyčili cíl, jímž bylo finále. To se bohužel nepovedlo, protože Revital Gaming předvedli skvělou série a hladce nás přejeli. V zápase o "bednu" jsme si již poradili s týmem Imperial a obsadili tak konečné 3. místo. S odstupem času tento výsledek považujeme s ohledem na formát celé soutěže za úspěch. 

 

Pořadí:

1. místo - Pizza is Love - 7.500 Kč, 5x Trust GTX 158 Laser Gaming Mouse, 5x karton Semtexu, 5x MADMONQ  

2. místo - Revital Gaming - 5x Herní klávesnice Trust, 5x karton Semtexu, 5x MADMONQ

3. místo - Dark Tigers - 5x Podložka pod myš Trust, 5x karton Semtexu, 5x MADMONQ

4. místo - Imperial

 

Záznam celého LAN finále s komentářem od Rhaspy a Maxena najedete na Magna_TV.

 

Hodnocení her od topaře Marka "Itachi" Adamičky

První hru proti RVG jsme naprosto nezvládli p/b fázi a já osobně jsem byl naprosto nerozehraný, jelikož jsem ještě minutu před začátkem hry řešil problémy s mikrofonem. Celkově jsem hru hrál hrozně a RVG dostali zasloužený win. Na druhou hru jsme se domluvili na změně p/b a do druhé hry jsme, i přes zapomenutý ban Camille a ne úplně optimální pick Kassadina, šli s výhodou. Celkově, z mé strany hodnotím hru pozitivně. Narozdíl od první hry jsem byl já na comfor picku a Robocop ne. Dokonce jsem získal i pár výhod na topu. Bohužel jsme se s junglerem nedokázali dohodnout na využití výhod a Camille mě po pár nepovedených akcích s teamem přescalovala.
Druhou sérii jen stručně: 
Byli jsme celkově individuálně silnější, a tak jsme se spíše snažili zvyknout na atmosféru lanky. Druhá série tak proběhla hladce.

 

Na závěr bychom chtěli poděkovat organizátorům ligy za super turnaj, dále pak fotografovi Maxim Krušina @ ESGA CTO za možnost použít tyto skvělé fotky a samozřejmě i partnerům Tiger Energy Drink Cz/Sk, Topgaming a Gamers Gear za podporu a nakonec vám, fanouškům za to, že nás sledujete a fandíte nám.