Novinka - Rozhovor s novým Fifa hráčem

Rozhovor s novým Fifa hráčem

Rozhovor s novým Fifa hráčem

napsal Michal Hrdlička - 13.06.2017

Fifa sekce vždy byla součástí Dark Tigers a vždy to byl Jakub "Schulzinho" Šolc, kdo reprezentoval naší organizaci. V sobotu jsme Fifa sekci znovu otevřeli, ovšem místo "Šulcíka" přebírá Richard "MrRici" Růžička, kterého jsme si pozvali k rozhovoru.

 

Ahoj Riči, hned na začátku Tě poprosím, aby jsi se fanouškům představil.

Zdravím, jmenuji se Richard Růžička, je mi 19 let a žiji v Hradci Králové.Ve hře FIFA se prezentuji pod nickem "MrRici".

 

V 19ti letech jsi už ostřílený mazák, od kdy hraješ Fifu a jaký ročník považuješ za nejpovedenější?

Nevím jestli se považovat za ostříleného mazáka, ale je pravda, že mám za sebou už "pár" akcí. Mým prvním ročníkem byla FIFA 2002, ale na československé scéně jsem začal aktivně hrát až na startu ročníku FIFA 14. Co se týče kompetetivního systému myslím si, že letošní ročník je určitě nejlépe vyřešeným, co se týče gameplaye, tak těžko říci, protože každý ročník má své mouchy.

 

 

Přejděme k novému kontraktu. Přestup do DTG se odehrál velmi rychle. Můžeš nám blíže popsat jak to celé probíhalo?

To je dobrá otázka. Ano, celé to proběhlo velmi rychle, hlavně pro mě. Můj manažer Lukáš Černý alias DiDa mi to oznámil den před finále RAZER LIGY, které proběhlo v pražské herně re-load. kde už jsem právě reprezentoval Dark Tigers. Byla to vlastně super zpráva, která mi udělala radost, na druhou stranu na lanku jsem jel trochu podtlakem, abych prvním "startem" nezklamal, což se mi úplně tak nepovedlo.

 

Nicméně v MČSR kvalifikaci jsi vysoko, jaké jsou tvé cíle pro letošní rok a co plánuješ s novým ročníkem 2018?

To je pravda, po poslední offline kvalifikaci na MČSR, kde jsem obsadil 3. místo, jsem na 4. místě v průběžném bodování a s velkým náskokem. Letošní ročník mě ještě čeká jedna lanka, která je v rámci kvalifikace právě na jíž zmiňované MČSR a ještě kvalifikace na tu samou akci, ale v tzv. 2v2, tedy kvalifikace dvojic, která pro mě není hlavním cílem, ale přeci jen zahrát si MČSR ve dvou kategoriích je celkem výzva. Příští ročník bych se chtěl zviditelnit na zahraniční scéně. Mám v plánu zimní Dreamhack ve Švédsku a snem by bylo kvalifikovat se na tzv. Regionals, což je kvalifikace na samotné Fifa Internactive World Cup, tedy dá se říci Mistrovství světa. Samozřejmě nesmím zapomenout na naší kvalitní československou scénu, kde se chci opět umisťovat na nejvyšších příčkách.

 

 

To jsou vysoké cíle, kvůli kterým jsme si víceméně "plácli". Ovšem vyžaduje to hodně tréninku, prozradíš nám jakým způsobem trénuješ?

Kompetetivní systém, který jsem zmínil, vlastně funguje v režimu "Ultimate team", kde se musíte kvalifikovat na tzv. Víkendovou ligu, kde máte 40 zápasů a vyhrát co nejvíc zápasu, co se dá. Víkendová liga je vlastně také prostředek, jak se kvalifikovat na Regionals. Takže tréninkem, co se týče zahraniční scény bude a je vlastně hraní Ultimate teamu. Co se týče naší scény, tak celý rok probíhají kvalifikace na MČSR a před každou ohlášenou lankou trénuji denně s kamarády, zároveň konkurenty, Valvim a Dankym. Zkrátka hodiny hraní, hraní a zase hraní.

 

Já ti děkuji za rozhovor a pokud by jsi chtěl závěrem něco dodat, máš prostor.

I já děkuji za rozhovor. Vše bylo řečeno, jen bych rád dodal, že děkuji za takovou příležitost a udělám vše, co je v mých silách, pro naplnění našich plánů.